Odzyskiwanie danych - Informacja - (42) 233-83-00

Odzyskiwanie po awarii dwóch napędów w konfiguracji RAID 10

W konfiguracji RAID 10 z czterema napędami dane można odzyskać, jeśli dwa dyski ulegną awarii. Odzyskiwanie danych zależy jednak od awarii dysków w konfiguracji RAID.

Czy w konfiguracji RAID 10 z czterema napędami można odzyskać dane, jeśli dwa dyski ulegną awarii?

Konfiguracja RAID 10 zawiera dwie lub więcej par lustrzanych napędów. Napędy znajdujące się na każdej “stronie” lustra mają one w poprzek ich w formacie RAID 0. Ta kombinacja lustrzanych par (RAID 1) i stripingu (RAID 0) to sposób, w jaki RAID 10 otrzymuje nazwę. Ponieważ musisz utworzyć co najmniej dwie pary lustrzane, aby utworzyć macierz RAID 10, minimalna liczba dysków w formacie RAID 10 musi wynosić cztery.

Tak więc można odzyskać dane, jeśli dwa dyski w konfiguracji RAID 10 ulegną awarii, ale zależy to od tego, które dwa dyski zawiodą. Rozważmy konfigurację RAID 10 z czterema napędami, w której napędy A i B mają pasujące na nich dane i są odbijane przez napędy C i D po przeciwnej stronie. Ta grupa RAID może zostać odzyskana, jeśli którykolwiek lub wszystkie dyski w pasku ulegną awarii, natomiast, jeśli oba dyski w danym lustrze ulegną awarii nie da się odzyskać danych. Dlatego możemy odzyskać, jeśli awarie A i B lub napędów C i D ulegną awarii, ale nie, jeśli awarie A i C lub napędów B i D ulegną awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.